Žáci ze sázavské školy podpořili naše dětské oddělení

Primář dětského oddělení benešovské nemocnice MUDr. Michael Richter společně se sestřičkami Marií Marvanovou a Kateřinou Karabelovou dnes (20. 12. 2019) navštívil základní školu v Sázavě, kde se konala v tělocvičně předvánoční besídka pro všechny žáky. Zástupci nemocnice tu nebyli náhodou. Právě po zahájení besídky převzal primář od dětí dva šeky dohromady v hodnotě 6 tisíc korun. Peníze si děti vydělaly v rámci projektu „Abeceda peněz“.

„Aby se děti naučily hospodařit s penězi, přihlásili jsme se do projektu České spořitelny Abeceda peněz, protože si myslíme, že to má smysl. Zapojily se dvě páté třídy, které si vymyslely fiktivní firmu s ředitelem, manažery a oslovovaly sponzory – rodiče, příbuzné, a také vyráběly výrobky, které pak prodaly na jarmarku. Bylo to v období Velikonoc, a tak se jednalo o pomlázky, kraslice, velikonoční výzdobu,“ uvedla učitelka PaedDr. Eva Kubálková s tím, že ne všechny vydělané peníze děti utratily. „Dojeli jsme si za peníze do kina, koupili pizzu, ale také jsme si říkali, že je hezké, když se o ně s někým podělíme, a tak jsme si vybrali benešovskou nemocnici a její dětské oddělení,“ doplnila paní učitelka.

„Pro šeky jsme si velmi rádi dojeli, je tu příjemná atmosféra, všichni jsou moc milí. Moc děkujeme za příspěvek, který nám děti věnovaly. Použijeme ho na zpříjemnění prostředí našeho oddělení,“ uvedl primář MUDr. Michael Richter, který dětem přivezl lego a bonbóny. „Zakoupíme našim malým pacientům dárečky, pastelky, omalovánky, abychom jim pobyt trošku zpříjemnili. Mnohé děti u nás leží po operaci, bojí se injekcí, a tak vždy dostávají dárek za statečnost,“ doplnila vrchní sestra Marie Marvanová.

Základní škola v Sázavě pořádá charitativní akce často. Například třetí pátá třída v rámci projektu České spořitelny vysázela stromky v lese, nebo peníze za sběr papíru vždy věnují nějaké organizaci, například na výchovu asistenčních psů a podobně.