Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

V pavilonu interny leží pacienti v novém prostředí

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov dokončila koncem roku 2019 rekonstrukci interního oddělení ve druhém patře pavilonu „Nové interny“ s 28 lůžky. Pacienti tedy už od prosince leží zcela v novém, příjemném a moderním prostředí.

„Došlo ke kompletní rekonstrukci elektrorozvodů, podlahových krytin a podlah, vybudování sociálních zařízení tak, aby byly dostupné z každého pacientského pokoje a ne jako to bylo v minulosti pro celé lůžkové patro. Tato rekonstrukce již byla nezbytná, nové prostory výrazně zvýšily komfort jak pacientům nemocnice, tak i personálu,“ uvedl technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba.

Personál je s novými prostory spokojený. „Oceňuji prosvětlení celého prostoru, které z ponuré staré interny udělalo místo příjemnější jak pro práci zdravotníků, tak pro naše pacienty,“ řekla vrchní sestra interního oddělení Eva Hrkalová. „Nejvíce nám přijde vhod dostatek skladových prostor. Například pro sklad čistého prádla máme místnost, v níž je vše přehledně uloženo. Dříve bylo všechno čisté prádlo ve skříních na chodbách a jen velmi těžko se v nich udržoval pořádek,“ upozornila na klady modernizace staniční sestra Blanka Koudelková. Sanitárka Jana Berounská vyzdvihuje i velkou koupelnu, v níž se dobře s imobilními pacienty manipuluje.

Modernizace 2. patra byla součástí druhé etapy rekonstrukce pavilonu interna. První etapa skončila na jaře roku 2019 a jednalo se o Endoskopické centrum v suterénu, interní ambulance v přízemí a lůžkové Neurologické oddělení ve 3. patře. „Druhá etapa zahrnuje také první interní patro, na kterém se již pracuje, otevřené bude v polovině jara roku 2020, a část suterénu,“ doplnil PhDr. Jan Kolbaba.

Akce je financována z investiční dotace jediného vlastního nemocnice Středočeského kraje.

 

    

Nyní probíhá rekonstrukce prvního patra: