Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Úspěšně pokračujeme s obnovou svého provozu

„Po dalších dvou dnech mohu s úlevou veřejnosti sdělit další dobrou zprávu k pomalu se obnovujícímu provozu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Po plném zprovoznění porodnice od dnešní půlnoci fungují také zobrazovací techniky, tedy RTG, CT a magnetická rezonance.  Na základě úspěšného otestování provozu rentgenového oddělení je tedy možné od dnešní osmnácté hodiny obnovit činnost dalších zdravotnických oddělení,“ informuje ve čtvrtek 19. prosince 2019 hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Jedná se konkrétně o dětské oddělení, ORL, gynekologické oddělení a neurologické oddělení s výjimkou pacientů s cévní mozkovou příhodou a poruchami vědomí. „Dále začneme ošetřovat pacienty s úrazy v oblasti hlavy a krku a běžné chirurgické potíže. Mnoho procesů bude i nadále realizováno v improvizované podobě, avšak nemocnice bude schopna se o pacienty postarat,“ řekl ředitel nemocnice Roman Mrva. Přesto upozornil, že kvůli přechodu do normálního provozního režimu může zatím docházet k prodloužení čekacích dob na ošetření a žádá pacienty a veřejnost o vstřícnost a trpělivost. Zároveň děkuje personálu nemocnice za jejich přístup v této pro všechny nesnadné situaci.

Náročné operační výkony pacientů se závažným traumatem a polytraumatem, které vyžadují následnou hospitalizaci na ARO nebo JIP, budou zatím stále přesměrovávány do jiných zdravotnických zařízení.

„Týmy IT specialistů intenzivně pokračují s obnovovacími pracemi a s následným postupným spouštěním dalších segmentů počítačové sítě,“ dodala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. V průběhu ledna a února nemocnice odoperuje všechny odložené plánované operace, a například čekací lhůty na náhrady kolenních a kyčelních kloubů v roce 2020 se nebudou nijak významně posouvat. „Doufám tedy, že během těchto následujících dvou měsíců by mělo dojít k dorovnání stavu a pak bude běžet provoz nemocnice tak, jak jsme všichni zvyklí,“ prohlásila závěrem Jaroslava Pokorná Jermanová.