Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Spouštíme porodnici v plném rozsahu

„Mohu občanům Benešovska sdělit dobrou zprávu. S úderem dnešní 14 hodiny odpolední nemocnice Rudolfa a Stefanie spouští porodnici a porody v plném rozsahu,“ informuje aktuálně hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Laboratoř funguje v režimu „statim“, to znamená, že od této chvíle jsou porody v nemocnici naprosto bezpečné s komplexním zázemím pro rodičku i novorozence.
„V dalších dnech očekáváme, že budou spuštěny rentgeny a sona, ARO, JIP chirurgie, multioborová JIP, neurologie, ambulance chirurgie, traumatologie a interny. V této posloupnosti budou jednotlivé části systému nabíhat. Je to trošku komplikované ne tím, že bychom měli technické problémy, ale spíše je to náročné na lidi, protože jednotlivé softwarové vybavení musí vybavovat dodavatel a my musíme zajistit od nich servis, tedy aby přijeli a znovu data nahráli. Takže je to náročnější na čas, nicméně věřím, že nám to veřejnost odpustí a bude nám držet palce, abychom mohli začít normálně fungovat,“ říká dále Jaroslava Pokorná Jermanová.
„Předpokládáme, že od ledna už budou v nemocnici probíhat v obvyklém režimu i operace. Operovat se bude i o víkendech po dohodě s lékaři a pacienty, protože má nemocnice objednané pacienty a musí skluz dohnat. Touto cestou chci všem pacientům poděkovat a přislíbit jim, že uděláme všechno proto, aby přišli na řadu co nejdříve,“ dodala středočeská hejtmanka Pokorná Jermanová.