Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Sbírkou pomohli zaměstnanci benešovské nemocnice splnit Mirkovi jeho sen

Desetiletý Mirek Piskač z Benešova prodělal jako miminko dětskou mozkovou obrnu, a proto už od malička potřebuje fyzioterapii, cvičení a rehabilitaci, a nyní si přál speciální lehokolo, které kombinuje rehabilitaci a zábavu. Díky sbírce mezi zaměstnanci Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov ho dnes (25. června 2020) dostal.

„Loni na podzim nás oslovila nezisková organizace Černí koně, která pomáhá lidem s tělesným postiženým ke svobodnému pohybu. Navázali jsme spolupráci a mohli tak rozjet sbírku pro Míru z Benešova, jehož rodina s organizací několik let spolupracuje. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Je hezký pocit, když vidíme, jakou má Míra radost, a hlavně mu to pomůže i zdravotně,“ uvedl předseda představenstva nemocnice MUDr. Roman Mrva, který Mírovi předal symbolický šek.

Sbírka byla určena na speciální tricykl s přídavným elektropohonem, jehož cena je více než 50 000 korun. Odstartovala v listopadu 2019 a ukončena byla v polovině května 2020. Vybralo se dohromady 20 000 korun. Další peníze přidala organizace Černí koně a trycikl Mírovi přivezla na slavnostní předání přímo do benešovské nemocnice. „Míra od nás už předtím dostal handbike, tedy kolo, které se ovládá pouze rukama, zúčastnil se dokonce i několika závodů, ale především jsou díky handbiku na Mírovi vidět pokroky. Na tricyklu se používají ke šlapání nohy, což je skvělá fyzioterapie,“ vysvětlil předseda neziskové organizace Tomáš Pouch.

„Jsem rád, moc jsem se těšil,“ řekl Mirek a hned se do tricyklu usadil. „Děkujeme nemocnici a organizaci Černí koně za tuto pomoc. Míra potřebuje cvičit nohy, a právě tricykl je na to vhodný. Navíc rádi jezdíme celá rodina na kole, a tak budeme moci společně někam vyrazit,“ podotkla maminka Martina Piskačová.

Více o neziskové organizaci se dozvíte zde: https://www.cernikone.cz/