Prvním miminkem roku 2019 je Vašík

Nový rok 2019 byl pro manžele Vachtlovi nejšťastnějším dnem jejich života. Na svět přišel jejich prvorozený syn Václav a navíc jako první miminko letošního roku v Nemocnici Rudolfa a Stefanie.

Narodil se 1. 1. v 11 hodin a 32 minut. „Ještě silvestrovský oběd jsem strávil se svojí mamkou,“ usmívá se tatínek Jan s tím, že jméno dostal po jeho dědovi. „Benešovská nemocnice byla pro nás jasná volba, a to nejen díky lokalitě. Všichni byli moc milí, vstřícní, vše nám skvěle vysvětlili,“ říká maminka Kristýna.

Vašík vážil 3,25 kilogramů a měřil 52 centimetrů. Hned 3. ledna je navštívil a přinesl dary předseda představenstva nemocnice MUDr. Roman Mrva. Pogratuloval rodičům společně s primářem gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Stanislavem Matouškem, lékařkou MUDr. Kateřinou Hlaváčkovou a vrchní sestrou Vladimírou Stěhulovou.

V minulém roce 2018 bylo provedeno v benešovské nemocnici cekem 916 porodů při nichž se narodilo celkem 921 dětí. Z toho bylo pět dvojčat. V předešlém roce se uskutečnilo v nemocnici přes 1000 porodů. Loni prošla porodnice velkou proměnou. Po 16 letech se zrekonstruovaly a zmodernizovaly tři porodní boxy.