Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Pro nový pavilon rehabilitace se už připravují základy

Výstavba komplexního rehabilitačního centra v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. pokračuje terénními pracemi. Před týdnem, v pondělí 24. června, se začal svah naproti budově ředitelství a lékárny bagrovat a odvážet zemina. Nový pavilon je jednou z největších investic v nemocnici za poslední roky. Vznikne moderní centrum, které umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči pacientům nejen z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny.

„Omlouváme se všem pacientům, klientům i zaměstnancům nemocnice za hluk, prašnost a snížení komfortu, ale bohužel toto vše je se stavebními pracemi spojeno. Věřím, že nové Komplexní rehabilitační centrum posune nemocnici o kus dál a klienti budou spokojeni,“ dodal předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Zhotoviteli stavby jsou firmy BDS Benešov, s.r.o., ABP HOLDING, a.s., Praha a LAROS, s.r.o., Benešov. Stavební práce jsou naplánované do října roku 2020. Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce a dodávky vnitřního vybavení. „Jedná se o výstavbu přízemí a jednoho patra, ideálně zakomponované do terénu. V přízemí bude recepce, bazén, vodoléčba, Kneipův chodník, sauna, elektroterapie, ambulance rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů, výrazně rozšířený úsek rehabilitace dětí, lymfodrenáže a další,“ vyjmenoval technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba.

V patře budou dvě lůžkové stanice – akutní lůžková rehabilitace s 15 lůžky, a následná lůžková rehabilitace s 25 lůžky, a také jídelna, společenská místnost a zázemí pro personál. Na pochozí střeše vznikne prostor například pro venkovní společné cvičení.

Investiční akce vyjde na 230 milionů korun s DPH. Náklady na stavební práce jsou v předpokládané hodnotě 190 milionů korun, dodávky vnitřního vybavení 40 milionů korun. Na stavbu výrazně přispěje Středočeský kraj jako jediný akcionář.