Porodnice se snaží snížit vliv komerce

Jmenovky bez komerce a reklamy si nyní odnášejí maminky, které porodily v naší Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov. Dosud se používaly jmenovky s logem nejmenované firmy vyrábějící náhrady mateřského mléka.

Novorozenecké oddělení obdrželo koncem srpna od neziskové organizace SpoKojení, z.s., tisíc kusů „čistých“ jmenovek do postýlek novorozenců a tisíc kusů kartiček s údaji novorozence. Ty dostávají maminky tradičně jako pozornost při propuštění z porodnice.

Materiály naší nemocnici předala předsedkyně spolku Mgr. Aneta Majerčíková poté, co ji po vyslechnutí přednášky o Mezinárodním kodexu marketingu náhrad mateřského mléka kontaktovala MUDr. Viktoria Chimonidesová, zástupkyně primáře novorozeneckého oddělení. „Oslovila jsem neziskovou organizaci SpoKojení po vyslechnutí krásné přednášky Mgr. Majerčíkové. Považuji to jako jeden z úspěšných kroků k minimalizaci komerčního vlivu a propagaci náhrad mateřského mléka v naší porodnici,“ uvedla MUDr. Viktoria Chimonidesová.

„Benešovská porodnice je vůbec první v České republice, která nás kontaktovala a nechala si od nás vytvořit materiály bez log. Tím ve svých prostorách minimalizovala nežádoucí reklamu a propagaci náhrad mateřského mléka a přispěla k naplňování mezinárodně platného standardu,“ říká Mgr. Aneta Majerčíková, která se spolkem SpoKojení hájí právo dětí a žen na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví a právo žen kojit své dítě a informovaně se rozhodovat o výživě dítěte bez komerčního vlivu.