Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Porodnice nabízí aromaterapii či relaxační hudbu

Pro těhotné maminky jsme v naší porodnici zakoupili několik potřeb pro zpříjemnění průběhu porodu jako jsou například v rámci aromaterapie olejíčky pro masáže nebo nahřívací pohankové polštářky.

Rodičky si mohou vybrat těhotenský olej Poupátko na zklidnění předčasných porodních stahů a psychické uvolnění nebo porodní olej, který se používá k masáži beder. První porodní olej přináší velkou úlevu především u žen, které mají při porodu nepříjemné křížové bolesti.

Nahřívací polštářky uleví bolestem zad a podbřišku. Budoucí tatínkové také mohou pomoci ženě od bolesti beder novými masážními míčky v kombinaci s olejíčky a nahřívacím pohankovým polštářkem.

Velkým pomocníkem na porodnici je nyní i polohovací polštář – válec, který je omyvatelný, a použít lze nejen při porodu, ale následně i při bondingu po porodu, především k pohodlí při přikládání miminka k prsu.

Porodnice také zakoupila audiopřehrávač a nabízí audioanalgezii. Poslech relaxační hudby pomáhá při tlumení bolesti tím, že se žena soustředí na poslech. Maminky si mohou donést i USB flash disk s vlastní nahrávkou – každému vyhovuje něco jiného.

„Pomůcky, které nyní uvádíme jako novinku jsou v podstatě standardní služby, které budeme nabízet každé mamince. Některé si je již mohly vyzkoušet a například nahřívací polštářky si maminky velice chválí. Jsou pro ně příjemné a mají dobrý efekt,“ uvedla gynekoložka MUDr. Markéta Matoušová.