Pomáháme dětem a ženám z Ukrajiny

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov pomáhá ukrajinským dětem a maminkám, kteří jsou přiváženi do Benešova a jsou ubytovaní v hotelu Institutu pro veřejnou správu Praha. Ke včerejšímu dni se tu nachází 109 lidí, z toho 65 dětí a také dva psi a jedna kočka. Nicméně situace se každou hodinou mění. Nyní převážnou část tvoří děti z ukrajinských SOS dětských vesniček se svými pěstouny, které tu budou po určitou dobu. Po jejich odjezdu zde budou ubytovány další děti. Naše nemocnice s Institutem navázala již spolupráci v oblasti poskytnutí zdravotnické péče zejména dětem, ale také ženám.

„V současné době jsou všichni postupně přiváženi do naší nemocnice na rentgenové pracoviště na vyšetření, které je povinné po vstupu do České republiky a již začala spolupráce s dětským oddělením naší nemocnice při poskytování zdravotní péče dětem, které ji potřebují. K dispozici bude zejména dětská a gynekologická pohotovost. Děti bychom rádi podporovali i materiálně,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Nemocnice už zakoupila chodítko pro malého Serhije, které si přála jeho maminka Oksana. Současně vyhlásila mezi zaměstnanci materiální sbírku. „Jsme v kontaktu se zástupci Institutu přímo na místě, takže známe přesné potřeby ubytovaných ukrajinských maminek a dětí. Momentálně potřebují hlavně stravu pro ty nejmenší, hygienické potřeby, ale také třeba sportovní pomůcky na venkovní aktivity dětí,“ dodal MUDr. Roman Mrva.

SEZNAM POTŘEB

Předání sbírky: