Omezení operativy

Krizový štáb Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se 18. 11. 2021 dohodl o dalším postupu v rámci pandemie covid-19 vzhledem k narůstajícím počtům hospitalizovaných covid+ pacientů a s nutným zohledněním chybějícího především středního zdravotnického a nezdravotnického personálu.

Dne 18. 11. 2021 se otevřela kovidová jednotka na interním oddělení (s maximálním počtem 26 lůžek.

Zároveň se od pondělí 22. 11. 2021 ruší či maximálně omezí elektivní (plánovaná) operativa na odděleních ORL a chirurgie. Na dalších odděleních dojde k omezení operativy v případě nárůstu pozitivních pacientů covid-19 s potřebou intenzivní péče.

Od 19. 11. 2021 nebudou možné návštěvy pacientů na všech odděleních vyjma přítomnosti otce u porodu a pacientů v terminálním stadiu po dohodě s lékařem.