Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Nutriční poradna otevřela své dveře

Nedaří se vám zhubnout? Tak si pojďte vyzkoušet služeb nutriční poradny. Ve čtvrtek 16. května 2019 v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov si mohli zájemci vyzkoušet Den otevřených dveří nutriční poradny. Ten den si totiž mohli nechat udělat svou tělesnou analýzu zdarma. A nebyla to poslední příležitost. Nutriční poradna plánuje několik podobných akcí.
Díky poctivě vyplněnému dotazníku a tělesné analýze na speciální váze zájemci zdarma zjistili hodnoty BMI, množství tělesného tuku, množství svalové hmoty a vody v těle. Nutriční terapeutky jim následně vysvětlily výsledky analýzy a navrhly případné řešení obtíží. Navíc každý návštěvník získal slevu 20 procent na služby nutriční poradny.
Pokud Vás tedy trápí váš životní styl, máte nadváhu nebo zdravotní problémy související s výživou nebo těmto problémům chcete předcházet, neváhejte a navštivte kvalifikované nutriční terapeutky v benešovské nemocnici, které Vám pomohou sestavit jídelníček bez drahých pilulek na hubnutí.
Celkem ve čtvrtek přišlo 54 zájemců o zdravý životní styl a s pevným rozhodnutím něco udělat se svou nadváhou. Abychom byli přesní, většinu z tohoto počtu dělaly ženy, mužů bylo jen deset procent. A tak to vypadá, že ženské populaci jde o jejich zdraví, vizáž a zdravý životní styl daleko více než mužům.
Nutriční poradna Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, tel.: 317 756 431, mobil: 723 388 137, nutricni.poradna@hospital-bn.cz

A na závěr. Jaká jsou základní pravidla zdravého životního stylu?

– Každý den pohybová aktivita alespoň 30 minut (postačí svižná chůze)
– Dostatečná doba spánku – alespoň 7 hodin
– Dodržení zdravého stravování, které zahrnuje:
– 3x denně zeleninu
– 2x denně ovoce
– 3-6x denně pečivo nebo přílohu
– 2-3x denně mléčné výrobky
– 2-3x denně bílkovinu (maso, vejce, luštěniny)
– omezení konzumace sladkostí, smažených pokrmů, polotovarů atp.
– Dostatečný pitný režim
– Pozitivní přístup k životu