Nemocnice žádá o korektní jednání a omluvu TN NOVA

NEMOCNICE ŽÁDÁ O KOREKTNÍ JEDNÁNÍ A OMLUVU ZA NEPRAVDIVÉ INFORMACE,KTERÉ REDAKTORKA TN.NOVA.CZ  NAČERPALA OD NEKOMPETENTNÍHO ZDROJE.

Za nemocnici podává v jejím krizovém režimu informace pouze předseda představenstva, jak veřejně  deklaroval ve svém, na webových stránkách nemocnice dostupném prohlášení. Redaktorka TV Nova předsedu představenstva, ani lékařskou ředitelku nemocnice s dotazem ohledně toho, co píše nekontaktovala.

Petr Ballek-nemocniční ombudsman  pracuje již druhý týden v režimu Home office, o tomto případu neměl díky nastavenému režimu komunikace s médii žádné  informace. Předseda představenstva  včera, ihned po potvrzené pozitivitě pacientky informoval vedení kraje, včetně toho že pacientka byla ochotně přijata na infekční oddělení pražské nemocnice.

Celá událost měla následující průběh:

Polymorbidní pacientka vysokého věku  bez známek respiračního onemocnění byla vyšetřena 22. 3. 2020 na interní ambulanci – nic primárně nesvědčilo pro podezření na SARS-COV-2, neměla teplotu, nejevila známky respiračního infektu, personál použil základní dostupnou ochranu.

Po provedení RTG hrudníku, kde byl nejasný nález, bylo správně indikováno PCR vyšetření výtěrem z nasopharyngu.

Poté hospitalizace na izolačním lůžku, v termínu 22.3. – 25.3. 2020, kdy jsme teprve obdrželi pozitivní výsledek testu.

V karanténě jsou tedy 2 lékaři a 4 sestry, 1 sanitář – všichni z interní ambulance.

Nikdo z izolačních lůžek v karanténě není, personál měl na těchto rizikových lůžkách  nejvyšší osobní ochranné pomůcky.

Nemocniční provozy jsou opravdu a nejen v Benešově nastavené tak, aby v případě výpadku jednoto týmu, mohl sloužit další, případně ve 24 hodinovém režimu.

MUDr.Roman MRVA

předseda představenstva