Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Miminka leží díky Kapce naděje v nových postýlkách

Nadační fond Kapka naděje zakoupil v loňském roce do Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov 19 dětských lůžek Mimi včetně matrací. Dnes 13. března 2019 je přijela předat na novorozenecké oddělení zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Vendula Pizingerová a ředitel Nadačního fondu Jan Fischer, MLitt.

Sešli jsme se dnes na neonatologickém oddělení v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově, kam Nadační fond Kapka naděje v nedávné době zakoupil 19 dětských lůžek Mimi vč. matrací v celkové hodnotě 205.743 Kč. Jedná se o dar do této nemocnice po několika letech a já pevně věřím, že nebude ani zdaleka posledním,“ řekl ředitel Nadačního fondu Jan Fischer, MLitt. „Spolupracujeme se čtyřiceti nemocnicemi po celé republice a průběžně se do nich vracíme. V Benešově jsme dlouho nepomáhali, a tak jsme si ho nyní vybrali,“ dodal.

Benešov je pro prezidentku nadačního fondu Vendulu Pizingerovou srdeční záležitostí. „Benešov je blízko Říčan a narodil se tady na porodnici můj manžel. Na poslední návštěvu si dobře pamatuji, byl tu moc hezký pan doktor,“ zavtipkovala. A proč darovali zrovna postýlky? „Nejprve si vytipujeme, co je v dané nemocnici potřeba, a tady to byly postýlky, které jsou od firmy Linet. Je u nás nejlepším dodavatelem zdravotnického zařízení. Zajímavé je, že nemocnice většinou potřebují věci základní, ať jsou to postýlky, infuzní pumpy nebo monitory životních funkcí. Jsou to věci běžné denní potřeby, a tak je nutné je často nahradit novými,“ podotkla.

Poprvé věnovala Kapka naděje nemocnici v Benešově přístroje už v roce 2006, a to odsávací soupravu na mateřské mléko. Další rok přivezla prezidentka nadace monoklimatickou chladničku, mikrovlnou troubu a klimatizační jednotku na dětské oddělení. „Jsme vděční za to, že existují takové nadace, které pomáhají nemocnicím s vybavením nejen dětských oddělení. Děkujeme za nové postýlky, které zlepší komfort novorozencům,“ uvedl předseda představenstva nemocnice MUDr. Roman Mrva.

„Z každé finanční a materiální pomoci máme velikou radost a velice si ji vážíme. Díky pomoci Kapky naděje jsme mohli zastaralé typy postýlek nahradit novými, moderními postýlkami, které plně vyhovují novým trendům a hygienickým požadavkům. Maminky i zdravotnický personál jsou s nimi velice spokojeni,“ doplnila vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová.

„Nové postýlky jsou komfortnější v tom, že jsou výškově nastavitelné, průhledné, a tak maminka na své miminko dobře vidí,“ doplnil primář dětského oddělení Michael Richter s tím, že jsou i snadno ovladatelné a maminky se s nimi pohybují po chodbách, jako kdyby jezdily kočárkem.

Zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová zavítala po dvanácti letech i na dětské oddělení, kde malým pacientům předala dárečky a v pokojích si s nimi popovídala. Byla překvapena, jak se toto oddělení proměnilo. Před necelými dvěma lety se totiž otevřelo po velké rekonstrukci, která změnila jeho vzhled. Veselé pastelové barvy, obrázky, herna a nábytek ladí s tématem paluby lodi.

Za 19 let svého působení Nadační fond Kapka naděje financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 180 mil. Kč.