Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Malí pacienti dostávají u nás dárek od Ježíška už nyní

Aby letošní Vánoce byly radostné i pro děti v nemocnicích, spojilo se Království hraček Bambule a Sparkys s Nadačním fondem Kapka naděje. Pokud lidé koupí jakoukoli hračku v prodejnách nebo na e-shopu Bambule a Sparkys a věnují ji do Studny naděje, poputuje přímo k dětem do nemocnic. Naše dětské oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se do této charitativní akce nadačního fondu Kapka naděje zapojilo a začalo rozdávat dárky malým pacientům už nyní.

Od Kapky naděje doputovaly na dětské oddělení začátkem listopadu tři krabice s desítkami různých hraček od autíček, stavebnic, panenek, plyšáků až po pastelky a modelíny. „Dárky pro malé pacienty, které naše oddělení díky projektu Studna naděje získalo, jsou opravdu nádherné. Hospitalizace je pro každé dítě provázána stresem, osamocením, pocitem strachu a nejistoty. Hračky zpříjemní pobyt dětem v nemocnici především v období vánočních svátků. Velký dík patří Kapce naděje za zprostředkování tohoto projektu a hlavně všem lidem, kteří se do projektu zapojili,“ uvedla Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení.

Zákazníci mohou projekt podpořit zakoupením jakékoliv hračky v kamenném obchodě nebo e-shopu Království hraček Bambule a Sparkys až do 22. 12. 2019. Tuto hračku pak věnují do pomyslné Studny naděje, ze které budou následně rozeslány dětem do nemocnic po celé České republice. Celý zisk z nákupu těchto hraček navíc poputuje nadačnímu fondu Kapka naděje, který pomáhá nemocným dětem celoročně.

Charitativní akce se mohou zákazníci zúčastnit také nákupem dárcovské nálepky ve tvaru kapky, kterou rovněž zakoupí v prodejnách Bambule a Sparkys. Nálepku si mohou podepsat a nalepit ji v prodejně na tabuli dárců Studny naděje.