Zapojte se i vy do sbírky fondu Křídla dětem. Pomůžete našim malým pacientům

Benešovská nemocnice začala jako první ve Středočeském kraji spolupracovat s Nadačním fondem Křídla dětem, který byl založen v roce 2020. Jeho hlavním posláním a cílem je pomoc vážně nemocným dětem, proto se zaměřuje na dětská oddělení v nemocnicích. Jeho zakladatelka Kateřina Brožová a koordinátorka pro Benešovsko Markéta Sehnalová přijely navštívit naše dětské oddělení začátkem září.

Nadační fond pořádá dvakrát ročně sbírku hraček či pomůcek, které pak věnují do jednotlivých nemocnic dle jejich seznamu. Sbírka se koná od 15. 10 do 15. 12. 2021. Sběrné místo je po předchozí telefonické domluvě ve Zvánovicích a Benešově. „Pokud by měl někdo zájem sběrné místo rozšířit, může mě kontaktovat,“ poznamenala Markéta Sehnalová. Lidé mohou pomoci dětem i finančně.

„Nabídku nadačního fondu Křídla dětem vítáme a máme z ní upřímnou radost. Je skvělé, když můžeme dětem, které podstoupí bolestivý zákrok nebo vyšetření, dát za statečnost malý dáreček. Mezi takové dárky patří pro kluky například autíčko, pro holčičky nějaká paráda. U všech dětí je oblíbené Lego, o které bychom rádi nadaci Křídla dětem požádali,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová.

Kontakt na sběrné místo: pro Benešov 604 287 026 a Zvánovice 777 263 580.

Více informací o nadaci včetně seznamu dárků a pomůcek pro benešovskou nemocnici naleznete na www.kridladetem.cz.

Seznam věcí pro sbírku na dětské oddělení NRSB