Zapojte se i vy do sbírky fondu Křídla dětem. Pomůžete našim malým pacientům

Benešovská nemocnice začala jako první ve Středočeském kraji spolupracovat s Nadačním fondem Křídla dětem, který byl založen v roce 2020. Jeho hlavním posláním a cílem je pomoc vážně nemocným dětem, proto se zaměřuje na dětská oddělení v nemocnicích. Jeho zakladatelka Kateřina Brožová a koordinátorka pro Benešovsko Markéta Sehnalová přijely navštívit naše dětské oddělení začátkem září.

Nadační fond pořádá dvakrát ročně sbírku hraček či pomůcek, které pak věnují do jednotlivých nemocnic dle jejich seznamu. Sbírka se koná od 15. 10 do 15. 12. 2021. Sběrné místo je po předchozí telefonické domluvě ve Zvánovicích a Benešově. „Pokud by měl někdo zájem sběrné místo rozšířit, může mě kontaktovat,“ poznamenala Markéta Sehnalová. Lidé mohou pomoci dětem i finančně.

„Nabídku nadačního fondu Křídla dětem vítáme a máme z ní upřímnou radost. Je skvělé, když můžeme dětem, které podstoupí bolestivý zákrok nebo vyšetření, dát za statečnost malý dáreček. Mezi takové dárky patří pro kluky například autíčko, pro holčičky nějaká paráda. U všech dětí je oblíbené Lego, o které bychom rádi nadaci Křídla dětem požádali,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová.

Kontakt na sběrné místo: pro Benešov 604 287 026 a Zvánovice 777 263 580.

Více informací o nadaci včetně seznamu dárků a pomůcek pro benešovskou nemocnici naleznete na www.kridladetem.cz.

Seznam věcí pro sbírku na dětské oddělení NRSB

Dětské oddělení pak 17. 12. 2021 navštívil „Ježíšek“ od Nadačního fondu Křídla Dětem. Zakladatelka fondu Kateřina Brožová a koordinátorka pro Benešovsko Markéta Sehnalová přivezly hračky, knížky, stavebnice lego ale i ručně háčkované mazlíčky od dárců v rámci sbírky, která se konala od poloviny října do poloviny prosince. „Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. Na to, že jsme pro benešovskou nemocnici organizovali sbírku poprvé, se sešlo mnoho věcí pro malé pacienty. Máme z toho velkou radost,“ řekla Kateřina Brožová. Zároveň lidé kromě hraček věnovali dohromady 4 550 korun. „Velký dík všem. Děti z toho budou mít velkou radost. Děkujeme i za věnované peníze, určitě za ně pořídíme něco potřebného pro naše oddělení,“ doplnila vrchní sestra Marie Marvanová.

Další sbírka se konala od 1. 4. – 15. 5. 2022

Na-den-deti-privezla-darky-malym-pacientum-nadace-kridla-detem