Konal se seminář o tom, jak se vyrovnat s prožitím krizové situace

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov uspořádala ve spolupráci s Policií České republiky pro své zaměstnance v úterý 22. června 2021 seminář s názvem „Pomoc po prožití krizové situace“. Přednášející vzdělávací akce byla Mgr. Ivana Ježková z útvaru policejního vzdělávání a profesní přípravy.

Seminář byl zaměřený na vyrovnání se s mimořádnou události, ve které se můžete ocitnout jako přímý aktér, nebo zúčastněná osoba přihlížející, zasahující či pomáhají, kdy právě pomáhajícími bývají často i zdravotníci.  Účastníky seznámila například s tím, jak se zachovat např. po bezpečnostním incidentu, dopravní nehodě, nečekané události v rodině, ale i živelné katastrofě či aktuálně COVID pandemii. V odpoledním programu představila několik metod z oblasti psychosociální pomoci, jak zvládnout stres, jak relaxovat, způsoby a možnosti přirozené a odborné pomoci.

Touto vzdělávací akcí navázala benešovská nemocnice na spolupráci s Policií ČR v rámci dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR na zvýšení ochrany měkkých cílů v resortu zdravotnictví zahájenou v loňském roce. Další seminář na toto téma se uskuteční na podzim.