Dokončili jsme modernizaci oddělení interny

V pavilonu Interny Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se podařilo dokončit rekonstrukci prvního patra lůžkového interního oddělení. Kompletní oprava a modernizace skončila v březnu 2020 a od 1. dubna ho využívají hospitalizovaní pacienti. Na investiční akci výrazně přispěl Středočeský kraj.Modernizace prvního patra pětipodlažního pavilonu začala koncem loňského roku a byla součástí druhé etapy rekonstrukce, která zahrnovala renovaci druhého patra lůžkového oddělení interny. Z krajského rozpočtu jsme na ni uvolnili 30 milionů korun,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

„Je až neuvěřitelné, že v době, kdy se kvůli pandemii nového typu koronaviru musel výrazně přeorganizovat provoz nemocnice, jsme dokázali dokončit modernizaci dalšího patra interního pavilonu. Děkujeme stavebním firmám, které vše stihly v termínu, a samozřejmě největší poděkování patří našim zaměstnancům, pro něž to nebylo lehké období. Díky jejich obětavému a vstřícnému přístupu jsme opět modernější nemocnicí,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

Oddělení v prvním patře s více než dvaceti lůžky prošlo rekonstrukcí od elektrorozvodů, podlah až po přestavbu samotných pokojů. „Při kompletní rekonstrukci došlo k vybudování sociálních zařízení tak, aby byla dostupná z každého pacientského pokoje. Dříve museli pacienti využívat sociální zázemí na chodbě, nyní je celé patro také klimatizované, vybavené novým nábytkem. Rekonstrukcí a modernizací se tak zvýšil komfort pro pacienty i personál,“ doplnil technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba.

„Prostředí, které vzniklo modernizací, se nedá srovnávat s předchozím stavem, který byl na hranici životnosti, a neztotožňoval se s nemocnicí 21. století. Jsme moc rádi, že k rekonstrukci došlo,“ uvedl primář interního oddělení MUDr. Martin Otava. „Prostor je příjemně světlý, máme již adekvátní zázemí, více prostoru, pacienti si schválí lepší komfort,“ doplnila vrchní sestra interního oddělení Eva Hrkalová.

První etapa skončila na jaře 2019 a jednalo se o Endoskopické centrum v suterénu, interní ambulance v přízemí a lůžkové Neurologické oddělení ve 3. patře. Nyní se pracuje ještě v části suterénu a modernizaci má před sebou 4. patro, kde je v provozu následná rehabilitace. V areálu nemocnice neutichl ani stavební ruch na stavbě úplně nového pavilonu Komplexního rehabilitačního centra, které se otevře letos na podzim.

„Pevně věříme, že se podaří dokončit již započatou rekonstrukci suterénu interny, kde se musel vyřešit havarijní stav. Koncem tohoto roku, kdy se následná rehabilitace přestěhuje do zcela nového Komplexního rehabilitačního centra, dojede ke konečné fázi rekonstrukce tohoto zbývajícího čtvrtého patra,“ dodal MUDr. Roman Mrva.

V pátém patře se nachází dětské oddělení, které prošlo renovací jako první již v roce 2017.