Děkujeme dárcům krve za velký zájem

Dárci krve mají velký zájem, volné termíny jsou až v lednu

Kdo by chtěl darovat krev v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, bude muset počkat na příští rok. Kapacita transfuzní služby je již do konce letošního roku zcela naplněna. „Poslední odběr proběhne 22. prosince, do tohoto data již máme objednávkový systém plný,“ potvrdila Jiřina Kloudová, vedoucí laborantka.

Dobrovolní dárci krve mohou darovat krev vždy v úterý a ve středu ráno. Nyní odebíráme asi šedesát lidí. „Každý rok je v listopadu a prosinci velký zájem dárců krve, odebírali jsme jich i osmdesát za den a domů posílali deset až dvacet lidí, na které se nedostalo. V současné situaci musíme kapacitu odebraných dárců regulovat kvůli pandemii covid-19. Letos začal fungovat objednávkový systém, a tak se snažíme dárce objednávat na přibližnou hodinu. Doba pro registraci dárců se navíc prodloužila o půl hodiny, tedy až do 9 hodin, aby se dárci mohli alespoň trochu vystřídat a docházelo k menší kumulaci lidí,“ vysvětlila Jiřina Kloudová.

„Chtěli bychom poděkovat dárcům za ochotu a přízeň. Pokud chtějí darovat krev, ať přijdou lednu. Začátek roku bývá slabší ze strany dárců, tak budeme velmi rádi,“ dodala Jiřina Kloudová. První termín bude 5. a 6. ledna 2021. Odběrové hodiny jsou od 6:00 do 8:30 hodin. Objednávat se mohou na e-mailu darci.krve@hospital-bn.cz nebo na telefonním čísle 702 123 192.