Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Daruj krev a staň se tak hrdinou

V úterý 11. 10. 2022 proběhlo v příbramském kině slavnostní zahájení kampaně na podporu dárcovství krve s názvem „Hrdina je v každém z nás“. Myšlenka kampaně spočívá v tom, že každý se může stát hrdinou. Není k tomu potřeba mít žádné super schopností, jen ochotu darovat krev, čímž můžeme zachránit život druhých. Do kampaně, kterou připravila Oblastní nemocnice Příbram, se zapojily v rámci informační „Roadshow“ po Středočeském kraji všechny krajské nemocnice. V Benešově byla první zastávka ve čtvrtek 13. října 2022 na Masarykově náměstí. 

Od 10 do 15 hodin naše sestřičky podávaly informace zájemcům o dárcovství krve. Zhruba stovka návštěvníků si nechala zjistit, jakou má krevní skupinu a několik lidí si dokonce objednalo termín, kdy na transfuzní stanici darují krev. Všem dárcům moc děkujeme. Benešovská nemocnice více než rok odebírá také krevní plazmu. Více informací se dozvíte na našem webu ZDE – transfuzní služba. Sledujte také náš krevní barometr, kde se dozvíte, jaké krevní skupiny jsou momentálně nejvíce potřeba.

Nedílnou součástí kampaně je také unikátní videoklip s tematickou písní, ve kterém mimo jiné vystupuje známý fotbalista Jan Koller, který se stal současně ambasadorem celého projektu. Veškeré informace lidé naleznou také na speciálně vytvořeném webu www.budsuperhrdina.cz.

Odkaz na videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=J_vKpA2UXH0&t=77s

Krev v naší nemocnici 12. 10. poprvé darovala i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková a náměstek Pavel Pavlík.