Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Další patro interního pavilonu je moderní

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje ve čtvrtek 20. 6. 2019 slavnostně otevřela zrekonstruované Neurologické oddělení ve třetím patře interního pavilonu. Akce se zúčastnila vedoucí Odboru zdravotnictví JUDr. Alice Opočenská, MPA a bývalý neurolog a současný radní pro oblast školství Středočeského kraje prof. MUDr. Zdeněk Seidl, CSc. Celkové náklady na investici byly ve výši 25 milionů korun a akce byla financována z dotace jediného akcionáře nemocnice – Středočeského kraje.

Lůžkové oddělení neurologie včetně ambulantních provozů a odborných ambulancí je nyní zcela moderní. Jeho prostory neprošly od roku 1989 žádnou výraznou rekonstrukcí a úpravou, až letos. Například sociální zázemí sloužilo před rekonstrukcí pro celé patro. Nyní jsou vždy dva pokoje vybaveny společným sociálním zařízením. Kapacita Neurologického oddělení je nyní 24 lůžek. Další potřebná lůžka jsou pro neurologické pacienty vyhrazena na multioborové jednotce intenzivní péče (MOJIP).

„Na všech pokojích máme nyní rozvod medicinálních plynů, nová je elektroinstalace, vybavení, nábytek. Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové,“ přiblížil předseda představenstva MUDr. Roman Mrva. Před vchodem na lůžkové oddělení vznikly nové ambulance s čekárnou a WC a z druhé strany  téhož patra moderní ordinace EMG (elektromyografie) a EEG (elektroencefalografie). Prostory jsou klimatizované.

„Prostory už dosluhovaly, cílem rekonstrukce bylo maximální zvýšení komfortu pacientů i personálu a uvedení oddělení do souladu s trendy dnešní doby,“ uvedl technický ředitel PhDr. Jan Kolbaba. Rekonstrukce byla náročná, vše probíhalo za provozu. „Jsme velmi rádi, že se nám to podařilo, a děkujeme Středočeskému kraji za poskytnutou dotaci na tak rozsáhlou rekonstrukci,“ dodal předseda představenstva MUDr. Roman Mrva. Do nového se zdravotníci kompletně přestěhují začátkem července.

Rekonstrukcí Neurologického oddělení je ukončena první fáze rekonstrukce interního pavilonu (Endoskopické centrum, interní MOJIP, interní ambulance a Neurologické oddělení) a bude neprodleně zahájena druhá fáze rekonstrukce (obě patra Interního oddělení a suterén).