Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Benešovská nemocnice je společensky odpovědnou firmou

Díky zapojení do charitativního sběrného projektu Remobil získala Nemocnice Rudolfa a Stefanie certifikát společensky odpovědné firmy.

Cílem akce bylo sběrem a následnou recyklací starých vysloužilých mobilních telefonů ulehčit životnímu prostředí, podpořit zaměstnávání lidí s hendikepem a pomoci k pořízení nového vybavení v Jedličkově ústavu a školách.

Od června 2017 se benešovské nemocnici podařilo díky zaměstnancům a návštěvníkům sebrat 152 vysloužilých mobilních telefonů a 31 kg ostatního příslušenství a elektrozařízení jako jsou sluchátka, nabíječky, baterie apod. Tímto výsledkem nemocnice poskytla 24 hodin práce pro hendikepované a znevýhodněné a přispěla 1 520 Kč na aktivity Jedličkova ústavu a škol, jelikož každý telefon vybraný v rámci projektu představuje částku 10 Kč. Zapojením do projektu Remobil podpořila benešovská nemocnice i životní prostředí. Telefony a elektrozařízení nasbírané v Nemocnici Rudolfa a Stefanie totiž představuje úsporu 1 469 km najetých průměrným osobním automobilem, 4 544 litrů pitné vody a 241 kg ekv. CO2, které nebude vypuštěno do ovzduší.

Všem, kteří se do projektu zapojili, moc děkujeme.

A kdo se ještě nezapojil, má stále možnost. Sběrný box pro všechny zájemce, kteří chtějí svým starým telefonem či drobnou elektronikou přispět na Jedličkův ústav a ulehčit životnímu prostředí, bude nadále umístěn na pokladně nemocnice.