Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.

Chceme podporovat ohrožené druhy zvířat

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov adoptovala lemura běločelého (bělohlavého), který žije v pražské ZOO. Už loni poslala pětitisícový příspěvek a letos opět přispěla tímto finančním darem na jeho chov.

V loňském roce zaměstnanci v anketě rozhodovali, které zvíře by rádi adoptovali. „Vybírali jsme zvíře ze seznamu zvířat k adopci na stránkách pražské ZOO. Lemur vyhrál na plné čáře. Líbí se hlavně dětem a je velmi přátelský. My jsme, alespoň se snažíme být přátelskou nemocnicí, a tak nebylo co řešit,“ uvedl předseda představenstva MUDr. Roman Mrva.

„Těší nás, že můžeme udělat dobrý skutek a podporovat ohrožené druhy zvířat. Návštěva zoologické zahrady v Praze je jedním z našich zaměstnaneckých benefitů, o který je velký zájem,“ dodal MUDr. Roman Mrva.

Lemuři sice tak trochu připomínají křížence mezi kočkou, psem a veverkou, jsou to však poloopice. Žijí výhradně na Madagaskaru a v některých přilehlých ostrovech. Dokázali se zde přizpůsobit nejrůznějšímu typu prostředí a dosáhli značné rozmanitosti nejen ve způsobu života, ale i ve velikosti a vzhledu. Je to důsledek vývoje, který probíhal na ostrově izolovaném od africké pevniny, od které se před desítkami milionu let oddělil. Lemurovití se na Madagaskaru nerušeně vyvíjeli až do doby, kdy zhruba před 2000 lety dorazil další primát – člověk. V důsledku lovu i zásahu do krajiny začaly mnohé druhy mizet, až jich zbylo pouhých patnáct, a ty jsou všechny zapsány na listině ohrožených a vymírajících druhů zvířat IUCN, protože byli v důsledku kácení lesů na mnoha místech kdysi souvislého areálu zatlačeni do izolovaných ostrůvků.

Pokud se vydáte na výlet do pražské ZOO, budeme rádi, když nám pošlete fotografie s „naším“ lemurem. Snímky zveřejníme na facebookových a webových stránkách.