Další zprávy

Zaměstnanci i pacienti lépe zaparkují

Nová odstavná plocha pro desítky automobilů vznikla v areálu Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., a to za patologií. Sloužit bude primárně pro zaměstnance, tím se uvolní místa pro klienty nemocnice na hlavním parkovišti pod lékárnou.

Velká odstavná plocha se vytvořila za patologií, poblíž transfúzního a hematologického oddělení a pojme 160 až 200 automobilů. Teplejší počasí dovolilo před několika dny položit asfalt. Efektem nové odstavné plochy je, že se pacientům uvolní místa na parkovišti pod lékárnou, kde nechávají stát své vozy i zaměstnanci nemocnice. Ti teď budou moci parkovat na novém místě.

„Chceme, aby přímo v areálu nemocnice parkovalo co nejméně automobilů. Často se stává, že pacienti zaparkují nevhodně, například na trávě nebo tam, kde potřebuje projet obsluha. Chápeme, že jsou nemocní, ve stresu, proto bychom jim chtěli umožnit více místa na hlavním parkovišti,“ uvedl technický ředitel nemocnice PhDr. Jan Kolbaba.

Zároveň se rekonstruují i komunikace mezi telefonní ústřednou a záchrannou službou, a upravuje se i silnice k transfúznímu oddělení a oddělení klinické mikrobiologie, protože obě byly v havarijním stavu.

Nový povrch získalo i malé parkoviště pro zhruba dvacet automobilů u transfúzního oddělení. „Velký nápor je na tomto parkovišti dva dny v týdnu, kdy sem přijíždějí dárci krve. O ně velmi stojíme, a tak se jim snažíme udělat komfort,“ dodal Jan Kolbaba.

Nemocnice dostala na úpravu parkování a opravu komunikací příspěvek od majoritního vlastníka, Středočeského kraje, necelých 7 milionů korun.

Soubor ke stažení: Parkování
Dolní navigace