Další zprávy

Nový „brouk“ posílí váš svalový korzet

Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově zakoupila díky dotaci Středočeského kraje špičkový přístroj do tělocvičny rehabilitačního oddělení. Francouzský „Imoove“ pomůže pacientům po operacích, ale i náročným sportovcům. Je perfektním nástrojem na cvičení rovnováhy a posílení středu těla.

Vypadá trochu jako velký, více než dva metry vysoký brouk a jeho nosnost je 200 kilogramů. Nový přístroj „Imoove“, který stál téměř milion korun, je vlastně motorizovaná, počítačem řízená plošina, která vykonává specifický 3D elisferický pohyb. Tento komplikovaný spirálovitý pohyb je v souladu s biomechanikou obratlů a kloubů a byl navržen na základě pozorování jejich vzájemných přirozených pohybů. Pacient při cvičení stojí na pohyblivé plošině, která se hýbe podle fyzioterapeutem zvoleného programu. Takových programů obsahuje počítač více než 50 – některé slouží k otestování stability, další k procvičování stability a senzomotoriky, k mobilizaci kloubů a páteře ale hlavně k posilování. Navíc si sami fyzioterapeuti mohou později vytvářet pro jednotlivé pacienty individuální programy, vhodné pro jejich trénink.

Soubor ke stažení: down_3075.pdf
Dolní navigace