Další zprávy

Dětské oddělení dostalo další srdce z lásky od ZŠ Jiráskova

19.12.2017

Druhé „Srdce s láskou darované“, vytvořené v rámci stejnojmenné celorepublikové soutěže, darovali dětskému oddělení benešovské nemocnice opět žáci ze ZŠ Jiráskova Benešov, tentokrát ze třídy 4. B.

Srdce plné plyšáků předali žáci v pondělí 18. prosince 2017 primáři dětského oddělení MUDr. Michaelu Richterovi a vrchní sestře Marii Marvanové.

„Srdcový rám, na kterém jsou plyšáci, které žáci vybrali, umístíme do čekárny dětské ambulance, aby si každý malý pacient mohl odnést domů plyšáka, který se mu bude líbit,“ vysvětlila Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie.

Žáci dali srdce dohromady z plyšáků, které měli sami doma, neměli pro ně již využití a věděli, že děti v nemocnici si je užijí víc než oni. Za odměnu je pak vrchní sestra Marvanová provedla po nových prostorách dětského oddělení.

srdce II_1  srdce II_2

srdce II_3  srdce II_4