Další zprávy

Děti se na jarním táboře naučily základy první pomoci

8.3.2017

Sestřičky z dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie obohatily svou návštěvou program jarního příměstského tábora pro děti, který pořádají Městská sportovní zařízení ve spolupráci s benešovskou Jiskrou.

Sestřičky za dětmi dorazily v pondělí 6. března na zimní stadion v Benešově, kde jim ukázaly základy první pomoci. Děti se dozvěděly, co je potřeba udělat prvního v případě kontaktu s těžce zraněným člověkem, jak zavolat záchrannou službu a jak s ní komunikovat.  Na figuríně si děti vyzkoušely i techniku správné resuscitace a přes monitor základních životních funkcí si nechaly změřit tlak a tep.

„Návštěva dětí na příměstském táboře byla velice příjemná. Děti byly hodně zvídavé a aktivní. Jakmile jsme dorazili a vybalili resuscitační figurínu, okamžitě se u ní shlukly a chtěly vědět, jak resuscitovat.  Děti se i ptaly a chtěly např. vědět, kam se vlastně dovolají, když volají záchrannou službu. Všechny také chtěly změřit tlak a tep, a vidět co a jak ukazuje monitor životních funkcí,“ popsala návštěvu Marie Marvanová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

Zdravotníci z dětského oddělení benešovské nemocnice mají s edukací dětí v rámci první pomoci a základní zdravovědy bohaté zkušenost, a to především díky projektům „Nebojte se nemocnice“ a „S úrazy si nechci hrát, nejsem jejich kamarád“. První zmíněný projekt má v benešovské nemocnici již dlouholetou tradici a každoročně během exkurze po dětském oddělení poučí desítky žáčků 1. a 2. tříd o tom, co je v nemocnici čeká v případě návštěvy lékaře či hospitalizace. Druhý projekt zaměřený na prevenci úrazů u dětí měl svou premiéru v loňském roce a sestřičky z dětského oddělení s ním navštěvovaly základní školy v regionu.

„Kvůli rekonstrukci dětského oddělení bohužel pro tento rok nepůjde realizovat projekt „Nebojte se nemocnice“. Pokračovat v něm budeme příští rok. Rádi bychom ale zopakovali projekt „S úrazy si nechci hrát, nejsem jejich kamarád“, který bychom mohli rozšířit i o výuku resuscitace. Uvidíme ale, jaký bude zájem ze strany základních škol,“ doplnila vrchní sestra Marvanová.

jarní tábor 1  jarní tábor 2

jarní tábor 3  jarní tábor 4