Další časté dotazy

 

  • Na co lidé nejvíce umírají?

Nemoci srdce a cév (nejčastěji infarkt myokardu a mozkové příhody) a v těsném závěsu nemoci plic (chronická obstrukční ventilační porucha a rakovina plic). Rakovina obecně je druhá.

  • Koho ohrožuje nečekané úmrtí z plného zdraví nejvíce a co je jeho příčinou nejčastěji a co ji způsobuje?

Náhlá smrt ohrožuje kohokoliv, jak těžce pracující či vrcholové sportovce, tak ty, kteří nemají žádnou fyzickou aktivitu, děti, dospělé i seniory. Nejčastější příčinou jsou závažné srdeční arytmie, zástava srdce. Náhlá smrt přichází velmi často bez předchozích varovných příznaků!

  • Jak předejít náhlé smrti?

V případě kvalitního vyšetření odborníkem, provedení spiroergometrického a echokardiografického vyšetření, laboratorních testů, umíme v téměř 100 % případů určit riziko náhlé smrti nebo závažné akutní kardiovaskulární nemoci (především akutního infarktu myokardu a cévní mozkové příhody, dříve mozková mrtvice). V naší nemocnici působí zkušení lékaři - specialisté, kteří precizně vyšetří klienta a zjistí možné příznaky nemocí. Provedou a zhodnotí zátěžové vyšetření, eventuálně i ultrazvuk srdce a laboratorní testy.

  •  Co když mi „něco“ najdete? Pak mi všechno zakážete?

Když „ něco“ – tedy nějakou vadu či abnormalitu – najdeme, znamená to, že existuje a nelze před ní utéct. Dříve nebo později se projeví a může vést ke smrti, nebo k trvalé invaliditě.  Klientům, kterým zjistíme méně či více závažné onemocnění, domluvíme a zařídíme do vyšetření a léčbu na kardiologii naší nemocnice, nebo na některém špičkovém kardiologickém pracovišti v Praze. Většinu nemocí dnes umíme léčit a ve většině případů i vyléčit. Klient, který se bude léčit, pak může opět aktivně žít a sportovat většinou jako dříve. V některých případech bude muset změnit druh sportu, ale bude kvalitně žít a bude moci sportovat mnoho dalších let.

  • Jak často bych se měl (měla) podrobit vyšetření?

U vrcholových sportovců se vyšetření provádí 2x ročně (dle prováděného sportu se bude roční období lišit, ale ideálně před a na vrcholu sezony), porovnané výsledky pak slouží trenérům k nastavení tréninkového plánu. Aktivním, příležitostným sportovcům i všem ostatním klientům doporučujeme vyšetření provádět 1x ročně.

  • Jak dlouho trvá vyšetření?

Délka vyšetření se odvíjí od Vámi zvoleného programu a pohybuje se mezi ½ hodinou až 2,5 hodinami.

  • Proplácí pojišťovna toto vyšetření?

Zdravotní pojišťovny toto vyšetření neproplácejí. Některé pojišťovny pouze hradí část výdajů v rámci svého preventivního programu.

  • Jak probíhá platba?

V hotovosti či platební kartou v pokladně nemocnice nebo bankovním převodem po vystavení faktury.

  • Co získám návštěvou u vás? K čemu mi budou výsledky testů?

Pokud je vše v pořádku, vystavíme klientovi zprávu s výsledky všech vyšetření, kde  přesně popíšeme naměřené parametry, abychom mohli zdravotní stav sledovat v dalších letech. Na závěr zhodnotíme celkový stav včetně doporučení další aktivity. Hlavně ale bude klient vědět, že může sportovat s naprostým klidem, protože riziko vážného poškození zdraví a především smrti při sportu je téměř nulové.

  • Mohu přijít, přestože vůbec nesportuji?

Samozřejmě. Jsme tady pro všechny bez výjimky.

Dolní navigace